Károlyi Mihály Magyar - Spanyol Tannyelvű Gimnázium

Instituto Bilingüe Húngaro – Español Károlyi Mihály

OM azonosító: 035254

1191 Budapest, Simonyi Zsigmond u. 33.

Tel: +36 1 282 9390                  Fax: +36 1 358 1452

E-mail: karolyi@karolyigimnazium.sulinet.hu

Web: www.karolyigimnazium.hu

Tájékoztató a 2017/2018-as felvételi eljárásról

A  Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium felvételt hirdet a 2018/2019-es tanévre azon tanulók számára, akik a 2017/2018-as tanévben fejezik be tanulmányaikat az általános iskolának megfelelő 8. évfolyamon (ide értve a hat-, illetve a nyolcosztályos gimnáziumok megfelelő évfolyamait is).

A 2018/2019-es tanévben  három párhuzamos, magyar-spanyol tannyelvű osztályt indítunk maximum 108 fővel, a második idegen nyelvnek megfelelő bontásban. Angol haladó csoportba az a tanuló jelentkezhet, aki angolból jegyet hoz az általános iskolából, illetve kezdő nyelvként választható ezen kívül a német vagy az orosz:

01-es kód:        angol haladó csoportok (4 csoport):                        72 fő

02-es kód:         német kezdő csoport (1 csoport):                            18 fő

03-as kód:         orosz kezdő csoport (1 csoport):                              18 fő

A felvételi rangsor kialakulásának módja:

A beszámított általános iskolai eredmények (50 pont), a központi egységes írásbeli vizsgán magyar nyelv és irodalomból, illetve matematikából szerezhető felvételi pontszám (100 pont) és a szóbeli eredmények alapján (50 pont).

Összes elérhető pontszám: 200 pont.

Az általános iskola 7. év végi és 8. félévi osztályzatait vesszük figyelembe magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv és biológia tantárgyakból.

A szóbeli vizsga tematikája: magyar nyelv és irodalom (25 pont), matematika (25 pont).

Azonos pontszámok esetében elsősorban a szóbeli, majd az írásbeli felvételi pontokat vesszük figyelembe az új rangsor felállításánál.

A központi írásbeli felvételi vizsga időpontja: 2018. január 20. 10 óra.

Az írásbeli vizsga időpontjáról nem küldünk külön értesítést, arról a honlapunkon, és  a gimnázium kapuja mellett található hirdetőn kitett tájékoztatóról, illetve a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Közoktatás honlapján tájékozódhatnak.

Pótnap:                                                2018. január 25. 14 óra.

A pótnapon csak abban az esetben fogadjuk a tanulót, ha orvosi igazolást mutat be a 2018. január  20-i időpontra vonatkozóan.

Az értékelő lapok átadása a jelentkezőknek és a kijavított írásbeli feladatlapok megtekintése:                          2018. január 30. 08-16 óra.

A felvételi jelentkezési lapok beküldési határideje:  2018. február 19.

Kérjük, hogy a jelentkezési lap mellé mindenki csatoljon egy felbélyegzett, és saját névre megcímzett borítékot.

Szóbeli vizsga időpontja:      2018. február  23-március 3.

A szóbeli vizsgára nem küldünk külön értesítőt. A beosztást az iskola honlapján és a gimnázium kapuja mellett található hirdetőn tesszük közzé.

Iskolánk a hozott és írásbeli  eredmények alapján az első 300 tanulót hívja be  a szóbeli vizsgára.

Tagozatkódok módosítása a gimnáziumban:  2018. március 21. 8-16 óra

A felvételről, ill. az elutasításról szóló értesítés megküldése a jelentkezők számára:

2018. április 27.

Javasoljuk, hogy honlapunkon tájékozódjanak az iskola eredményeiről, programjairól, a spanyol nyelv tanulásának fontosságáról és hasznáról.

Az érdeklődő szülőknek és diákoknak nyílt napot tartunk.

Időpontja:           2017. október 02.       17.00 óra

2017. november 27.   17.00 óra

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Budapest, 2017. szeptember 6.

Dr. Cselik Ágnes

<< Nyomtatható változat>>