Károlyi Mihály Magyar - Spanyol Tannyelvű Gimnázium

Instituto Bilingüe Húngaro – Español Károlyi Mihály

OM azonosító: 035254

1191 Budapest, Simonyi Zs. u. 33.

Tel: +36 1 282 9390                  Fax: +36 1 358 1452

E-mail: karolyi@karolyigimnazium.sulinet.hu

Web: www.karolyigimnazium.hu

Tájékoztató a 2012/2013-as felvételi eljárásról

A Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium felvételt hirdet a 2013/2014-es tanévre azon tanulók számára, akik a 2012/2013-as tanévben fejezik be tanulmányaikat az általános iskolának megfelelő 8. évfolyamon (ide értve a hat-, illetve a nyolcosztályos gimnáziumok megfelelő évfolyamait is).

A 2013/2014-es tanévben három párhuzamos, magyar-spanyol tannyelvű osztályt indítunk maximum 108 fővel, a második idegen nyelvnek megfelelő bontásban. Angol haladó csoportba az a tanuló jelentkezhet, aki jegyet hoz angolból az általános iskolából, illetve kezdő nyelvként választható ezen kívül az angol vagy az orosz:

01-es kód: angol haladó csoportok (4 csoport): 72 fő
02-es kód: angol kezdő csoport (1 csoport): 18 fő
03-es kód: orosz kezdő csoport (1 csoport): 18 fő

A felvételi rangsor kialakulásának módja:

A beszámított általános iskolai eredmények (50 pont), a központi egységes írásbeli vizsgán magyar nyelv és irodalomból, illetve matematikából szerezhető felvételi pontszám (100 pont) és a szóbeli eredmények alapján (50 pont). Összes elérhető pontszám: 200 pont.

Az általános iskola 7. év végi és 8. félévi osztályzatait vesszük figyelembe magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv és biológia tantárgyakból.

A szóbeli vizsga tematikája: magyar nyelv és irodalom (25 pont), matematika (25 pont).

Azonos pontszámok esetében elsősorban a szóbeli, majd az írásbeli felvételi pontokat vesszük figyelembe az új rangsor felállításánál.

A központi írásbeli felvételi vizsga időpontja:

2013. január 19. 10 óra.

Az írásbeli vizsga időpontjáról nem küldünk külön értesítést, arról a honlapunkon, a gimnázium kapuja mellett található hirdetőn kitett tájékoztatóról, illetve a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Közoktatás honlapján tájékozódhatnak.

Pótnap:

2013. január 24. 14 óra.

A pótnapon csak abban az esetben fogadjuk a tanulót, ha orvosi igazolást mutat be a 2013. január 19-i időpontra vonatkozóan.

Azt a jelentkezőt, aki kétszer írja meg a felvételit, automatikusan kizárjuk a felvételi eljárásból.

Az értékelő lapok átadása a jelentkezőknek és a kijavított írásbeli feladatlapok megtekintése:

2013. január 29. 08-16 óra.

A felvételi jelentkezési lapok beküldési határideje:

2013. február 15.
Kérjük, hogy a jelentkezési lap mellé mindenki csatoljon egy felbélyegzett, és saját névre megcímzett borítékot.

Szóbeli vizsga időpontja:

2013. február 21-március 8.

A szóbeli vizsgára nem küldünk külön értesítőt. A beosztást az iskola honlapján és a gimnázium kapuja mellett található hirdetőn tesszük közzé.
Iskolánk a hozott és írásbeli eredmény alapján a diákokat rangsorolja, és meghatároz egy minimum pontszámot, az ennél kevesebb pontot elért tanulókat nem hívja be a szóbeli vizsgára. Ezt a minimum pontszámot, a jelentkezések feldolgozása után, a szóbelivel egy időben tesszük közzé honlapunkon.

Tagozatkódok módosítása a gimnáziumban:

2013. március 18. 8-16 óra

A felvételről, ill. az elutasításról szóló értesítés megküldése a jelentkezők számára:

2013. április 25.

Javasoljuk, hogy honlapunkon tájékozódjanak az iskola eredményeiről, programjairól, a spanyol nyelv tanulásának fontosságáról és hasznáról.

Az érdeklődő szülőknek és diákoknak nyílt napot tartunk.

Időpontja: 2012. szeptember 17. 15.00 óra
  2012. november 26. 15.00 óra

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Budapest, 2012. szeptember 12.

Dr. Cselik Ágnes

<< Vissza a tájékoztatók lapjára