ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK AZ ÉRETTSÉGI VIZSGÁVAL KAPCSOLATBAN

100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról

MS Word .doc formátumban (4,92 MB)

(2007. október 22-i állapot)

Adobe Acrobat .pdf formátumban (1,53 MB)

(2007. október 22-i állapot)

Mit kell tenned, ha előrehozott érettségi vizsgát akarsz tenni?

1. Tájékozódni az adott tantárgy érettségi követelményeiről és a vizsga menetéről.

2. Kitölteni az előrehozott érettségi vizsga jelentkezési lapját. A jelentkezési lapot a titkárságon veheted át, a kiválasztott vizsgaidőszaktól függően január közepén vagy szeptember 1-jén.

A kitöltött jelentkezési lapot időben kell leadni a titkárságon.

Jelentkezési határidő február 15. vagy szeptember 5., vizsgaidőszaktól függően.

Őszi vizsgaidőszak esetén a tanulónak tájékozódni kell a vizsgát szervező intézményekről, mert ott kell jelentkezni és érettségi vizsgát tenni.

3. Ha olyan tantárgyból szeretnél előrehozott érettségi vizsgát tenni, amiből még nem fejezted be gimnáziumi tanulmányaidat, akkor kérvényezned kell, hogy osztályozó vizsgát tehess az adott tárgyból. A kérvényt az iskola igazgatójának kell címezni és a szülőnek/ gondviselőnek is alá kell írnia.

4. Az igazgatóság kijelöli az osztályozó vizsga időpontját. Tavaszi vizsgaidőszak esetén ez az időpont általában április közepére esik. Őszi vizsgaidőszak esetén ez az időpont általában október közepére esik. Az osztályozó vizsga anyaga a még le nem zárt év egész éves gimnáziumi tananyaga. Mindig célszerű egyeztetni a szaktanárral és pontosítani, hogy mi tartozik az adott év anyagához. Ha több év anyagáról van szó, az természetesen több vizsgát jelent.

5. Alaposan felkészülni a vizsgákra.

Sok sikert kívánunk!